Isolation transformer OT230.050 230V/230V/5A
Description
The OT230.050 isolation transformer is designed to separate the mains voltage from the connected device with a maximum current consumption of 5 A. Parameters: Input voltage: 230 V / 50Hz Output voltage: 230 V / 50 Hz Maximum continuous current to the load: 5.0 A
| Weight | 20 kg |
| napájecí napětí: | 230V/50Hz |
| výstupní napětí: | 230V |
| výstupní proud max.: | 5A |
| stabilita výstupního napětí: | závislá na stabilitě napájecí sítě |
| stabilita výstupní frekvence: | závislá na stabilitě napájecí sítě |
| galvanické oddělení výstupu od napájecí sítě: | ano - 4kV |
| pojistka napájecí sítě: | viz výrobní štítek |
| výstupní pojistka: | T250V/6,3A |
| pracovní teplota: | 10 ÷ 30°C |
| délka přívodního vodiče: | 2m |
| rozměry (v, š, h - cca): | 172 x 244 x 282mm |
| barva: | černá |
| záruka: | 24 měsíců |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
