Isolation transformer OT230.021 230V/230V/2.1A
Description
The OT230.021 isolation transformer is designed to separate the mains voltage from the connected device with a maximum current consumption of 2.1 A. Parameters: Input voltage: 230 V / 50Hz Output voltage: 230 V / 50 Hz Maximum continuous current to the load: 2.1 A
| Weight | 6.3 kg |
| napájecí napětí: | 230V/5 Hz |
| výstupní napětí: | 230V |
| výstupní proud max.: | 2,1A |
| stabilita výstupního napětí: | závislá na stabilitě napájecí sítě |
| stabilita výstupní frekvence: | závislá na stabilitě napájecí sítě |
| galvanické oddělení výstupu od napájecí sítě: | ano - 4kV |
| pojistka napájecí sítě: | viz výrobní štítek |
| výstupní pojistka: | T250V/2,5A |
| pracovní teplota: | 10 ÷ 30°C |
| délka přívodního vodiče: | 2m |
| rozměry (v, š, h - cca): | 172 x 164 x 282mm |
| barva: | černá |
| záruka: | 24 měsíců |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
