Isolation transformer OT230.030 230V/230V/3.0A
The isolation transformer galvanically separates the powered device from the public power grid.
Availability Skladem (1 pcs)
Product code 51032
Brand Diametral a.s.
Category Separating transformers
Warranty 2 years
The OT230.030 isolation transformer is designed to separate the mains voltage from the connected device with a maximum current consumption of 3.0 A. Parameters: Input voltage: 230 V / 50Hz Output voltage: 230 V / 50 Hz Maximum continuous current to the load: 3.0 A
Weight 15.4 kg
napájecí napětí: 230V/5 Hz
výstupní napětí: 230V
výstupní proud max.: 2,1A
stabilita výstupního napětí: závislá na stabilitě napájecí sítě
stabilita výstupní frekvence: závislá na stabilitě napájecí sítě
galvanické oddělení výstupu od napájecí sítě: ano - 4kV
pojistka napájecí sítě: viz výrobní štítek
výstupní pojistka: T250V/2,5A
pracovní teplota: 10 ÷ 30°C
délka přívodního vodiče: 2m
rozměry (v, š, h - cca): 172 x 164 x 282mm