Isolation transformer OT230.200 230V/230V/20A
Description
The OT230.200 isolation transformer is designed to separate the mains voltage from the connected device with a maximum current consumption of 20 A. Parameters: Input voltage: 230 V / 50Hz Output voltage: 230 V / 50 Hz Maximum continuous current to the load: 20 A Note: due to the size of the maximum output current, the output of the isolation transformer is implemented with a three-pole BS4343 230V / 32A socket!
| Weight | 44.2 kg |
| Napájecí napětí: | 230 V / 50 Hz |
| Maximální příkon: | 4900 VA |
| Výstupní napětí: | 230 V |
| Výstupní proud max.: | 20,0 A |
| Stabilita výstupního napětí: | závislá na stabilitě napájecí sítě |
| Stabilita výstupní frekvence: | závislá na stabilitě napájecí sítě |
| Jistič napájecí sítě: | B20A |
| Jistič výstupu: | B20A |
| Délka přívodního vodiče: | 2 m |
| Rozměry (H x V x Š): | 280x250x360 mm |
| Váha: | cca 44 kg |
| Pracovní teplota: | 10 ÷ 30 °C |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
